Publikácie

Počasie je také, aké si ho urobíš

Dušan Ondrušek, Ján Mihálik (eds.)

 

Dušan Ondrušek, Ján Mihálik (eds.)

Jazyk: Slovenský
Počet strán: 150
Rok vydania: 1. vydanie, 2003

STIAHNUŤ elektronická verzia zadarmo

Knižka, ktorú vydalo združenie PDCS, ponúka 10 rozhovorov s ľuďmi o tom, prečo sa rozhodli nemyslieť len na seba. Oplatí sa „robiť dobro“ a byť altruistom? Je možné pomáhať druhým ľuďom tak, že si riešime vlastné problémy? V čom je podstata altruizmu a pomáhania iným?

Knižka nie je sociologickou štúdiou, ale cez príbehy konkrétnych ľudí hľadá odpovede na to, či pomáhať bolí alebo je skôr zábavou, či je altruizmus náhodou alebo plánovaným postojom. Rozhovory sú doplnené zamysleniami sociológov a psychológov Fedora Gála, Zuzany Kusej, Gabriela Bianchiho a Slávka Hubálka a zaujímavými fotografiami Andreja Bána.

Na 150 stranách si môžete prečítať o hladení vlastného ega a obetovaní sa iným. Dozviete sa tiež, aké myšlienky a skutky spájajú ekologického aktivistu, ktorý založil prvú súkromnú rezerváciu na Slovensku; podnikateľa, podporujúceho deti bez rodičov; saleziánskeho kňaza, ktorý spolu s Rómami postavil kostol či psychologičku, ktorá po tragickej udalosti v rodine našla východisko v pomoci ľuďom s podobnou skúsenosťou.

Táto je knižka je aj o veciach, ktoré si netreba nechávať pre seba, ale treba ich podať ďalej. Prečítajte si ju, inšpirujte sa a ponúknite ju svojím priateľom a známym.