Projekty

Program pre mladých lídrov v strednej Európe

Podporiť

...radosť z dialógu, poznávania a zmeny.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

02/ 5292 5016

V rokoch 2011 – 2013 sme v spolupráci s americkou organizáciou Meridian pripravili 3 úspešné ročníky výmenného programu určeného aktívnym mladým ľudom vo veku od 16 do 18 rokov a dospelým, ktorí aktívne pracujú s mládežou.

Program bol financovaný zo zdrojov úradu vlády Spojených štátov amerických a jeho cieľom bola realizácia výmenného programu, ktorý umožní mladým lídrom z rôznych častí sveta a USA zdieľať ich skúsenosti a mať možnosť vzájomne sa obohacovať v rôznych oblastiach štúdia a poznávať rôzne kultúry a hodnoty. Tento program bol zameraný na mladých lídrov z vybraných krajín strednej Európy.

Program pre mladých lídrov zo strednej Európy bol jedinečnou príležitosťou pre mladých, talentovaných ľudí zo Slovenska, Slovinska, Srbska a Maďarska navštíviť Spojené štáty americké. Počas 3 týždňovej návštevy mali účastníci z týchto krajín jedinečnú možnosť prejsť sériou tréningov  a seminárov zameraných na posilnenie ich líderských schopností, získanie zručností v oblasti projektového manažmentu, ale tiež dozvedieť sa niečo o americkej kultúre, rôznorodosti, histórii a spoločnosti.

PDCS realizovalo tento program v spolupráci s Meridian International Center (mimovládna organizácia sídliaca vo Washingtone D.C.) v spolupráci s Youth Initiative for Human Rights (Srbsko), Ekvilib Institute (Slovinsko), Compass Youth (Maďarsko). Cieľom tohto programu bolo posilnenie vzájomného porozumenia medzi stredoškolskými študentmi a dospelými lídrami pracujúcimi s mládežou v týchto krajinách. Cieľom projektu bolo pripraviť mladých ľudí na ich budúcu pozíciu občianskych lídrov v dnešnom globalizovanom svete.

 

KONZULTANTI

 • Monika Straková

  Projektová manažérka, office manažérka

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Strakova_CV_SK.pdf
  www.straky.sk

  Životopis

  Monika Straková vyštudovala Odbor sociálnej práce na Univerzite Komenského v Bratislave. Pôvodným zameraním je detská sestra, niekoľko rokov po skončení štúdia pracovala v DFNsP v Bratislave. Počas štúdií niekoľko krát vycestovala do Veľkej Británie a USA, aby si zdokonalila anglický jazyk. V PDCS pôsobí od roku 1999 ako office manažérka a neskôr aj projektová manažérka. Venovala sa projektom zameraným na zdravie Rómov (v spolupráci so španielskou organizáciou FSG). V PDCS organizačne zabezpečuje veľké eventy a konferencie, ako napr. medzinárodná konferencia s názvom " Fundraising For Development And Relief: A quest for private sources in CEE region" (2012), Občianski aktéri v konfliktoch 2 (2015), Záverečný workshop k Otvorenému informačnému systému NO (2015, v spolupráci s ÚSVROS SR). Vo voľnom čase sa venuje svojim 2 synom, záhrade, cyklistike a turistike.