Projekty

Posilnenie fundraisingových kapacít mimovládnych rozvojových organizácií v Strednej Európe

Podporiť

...radosť z dialógu, poznávania a zmeny.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

02/ 5292 5016

V rokoch 2010 – 2012 sme v PDCS viedli medzinárodný projekt „Posilnenie fundraisingových kapacít mimovládnych rozvojových organizácií v strednej Európe” s cieľom zvýšiť schopnosť rozvojových a humanitárnych organizácií získavať podporu od súkromných darcov v rámci krajín Višegrádskej štvorky.

Logo Fundraising project

Projekt mal za cieľ rozvíjať spoluprácu a zjednodušiť výmenu skúseností medzi mimovládnymi rozvojovými organizáciami (MVRO), fundraisormi, odborníkmi a národnými platformami MVRO v strednej Európe v oblasti získavania súkromných zdrojov pre rozvojové a humanitárne účely a prispieť k ich vzájomnému sieťovaniu, učeniu sa a zdieľaniu, a tak posilňovať ich fundrasingové kapacity.

Aktivity projektu boli nastavené tak, aby vytvorili fórum pre stredoeurópskych rozvojových/humanitárnych odborníkov a fundraisorov a ponúkli im možnosť stretávať sa so svojimi kolegami zo stredoeurópskeho regiónu. Zároveň umožnili konfrontáciu skúseností s expertmi, ktorých sprostredkoval britský partner projektu, ďalej možnosť tréningu a zvýšenia profesionálnych kapacít svojich organizácií. Aktivity sa uskutočnili v Poľsku, Českej republike, Maďarsku, Spojenom kráľovstve a na Slovensku.

Jedným z hlavných výstupov projektu bola aj publikácia Fundraising bez hraníc v piatich jazykových mutáciach.

Prečítajte si evaluačnú správu (v angličtine).  

Viac informácií o celom projekte nájdete na webovej stránke projektu
 
Projekt bol financovaný Európskou úniou a realizovaný s finančnou podporou SlovakAid.

KONZULTANTI

 • Ján Mihálik

  Tréner, facilitátor, konzultant 

  tel.: +421 2 5292 5016
  životopis: LinkedIn Profile

   

 • Peter Guštafík

  Tréner, facilitátor

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Gustafik_CV_SK.pdf

  Životopis

  Ako facilitátor a tréner sa venuje vzdelávaniu v neziskových organizáciách, verejných inštitúciách a firmách v témach ako fundraising, gamifikácia, rozhodovanie na základe dát, či vyjednávanie.

  Facilitačne spoluviedol vzdelávanie pre British Council na Slovensku v troch medzinárodných programoch Intercultural Navigators, Active Citizens and Empowering European Citizens.

  Vyštudoval matematiku na Cornell University v USA, absolvoval Dlhodobé vzdelávanie konzultantov pre tretí sektor a je spoluautorom publikácií Fundraising bez hraníc, Čítanka pre pokročilé neziskové organizácie, Neziskovky a zisk, Príručka podnikania pre neziskové organizácie.