Projekty

Európa očami mladých

Podporiť

...radosť z dialógu, poznávania a zmeny.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

02/ 5292 5016

Európa očami mladých (EOM) je program, ktorého hlavným cieľom bolo inšpirovať mladých ľudí (vo veku od 15 až 18 rokov) k aktívnemu ovplyvňovaniu smerovania Európskej únie v politickej, ekonomickej a sociálnej oblasti. Program vznikol z iniciatívy a vďaka podpore nadácie Robert Bosch Stiftung.

EOM je najväčším a najambicióznejším projektom zameraným na mladých ľudí a ich diskusiu o víziách a perspektívach Európy. Projektu začal v roku 2008, pričom sa ho zúčastnilo viac ako 2200 mladých ľudí naprieč všetkými krajinami Európskej únie.


 

Projekt mal v ročníku 2014 tému Nová energia pre Európu a teda sa zameriaval na  energetickú politiku EÚ a alternatívne zdroje energie. Študenti mali možnosť prezentovať svoje nápady a projekty a prediskutovať ich s odborníkmi na energetiku. V posledný deň projektu prezentovali svoje politické programy v simulovaných voľbách do európskeho parlamentu, pričom mali možnosť získať spätnú väzbu aj od odborníkov a poslancov európskeho parlamentu. Pozrite si video zo simulácie volieb.

Prečítajte si blog Európa očami mladých 2014 úspešne za nami.
 


Vyjadrenia študentov o projekte EOM z minulých ročníkov:
„Je to jedna z mojich najlepších skúseností...“
„Veľa som sa dozvedela o energii a environmentálnych súvislostiach...“
„Veľmi sa mi páčil ten proces, pretože zvyčajne takto nepracujeme. Toto bolo niečo nové a mám pocit, že mi to dalo viac ako mesiac v škole...“
„Až teraz vidím, že európska politika sa týka môjho života viac, než som si myslel...“
„Zmena je možná, ak budeme mať otvorené oči a začneme od seba.“
 


PARTNERI PROJEKTU:

 

KONZULTANTI