Kurzy

Tréning trénerov I.

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

200 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály.

Objednať

 

Objednávka poukazu

 

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kurz sa bude konať 19. - 20. marca 2020.

Ak občas učíte dospelých a chcete lepšie používať participatívne metódy, potom je tento vzdelávací program určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si tréningové zručnosti. Vzdelávací program je akreditovaný pod názvom Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých, rozhodnutie č. 1289/2016/9/1. Účastník získa osvedčenie po absolvovaní oboch častí kurzu (Tréning trénerov I. a II.) v rozsahu 32 hodín. 

Naučíte sa využívať rôznorodé metódy tréningu, pracovať so skupinovou dynamikou či zvládať náročné situácie v skupine. Zlepšíte komunikačné zručnosti potrebné pre vystupovanie pred ľuďmi, zdokonalíte sa pri príprave tréningového programu a jeho hodnotenia a čo je najdôležitejšie, prostredníctvom hrania rol a simulovania reálnych situácií máte možnosť prakticky si precvičiť novonadobudnuté zručnosti.

Počas vzdelávacieho programu si ukážeme a precvičíme:
•    odovzdávanie vedomostí prostredníctvom netradičných metód,
•    prípravu dizajnu vlastného tréningu či výcvikového projektu,
•    ako efektívne pracovať a komunikovať so skupinou v náročných situáciách,
•    ako pripraviť výcvikové projekty a supervízovať profesionálny rozvoj trénerov,
•    možnosti implementácie výcvikových ziskov v praxi a evaluácie  tréningov,
•    ako využívať dištančne vzdelávanie  a ako je možné experimentovať s rôznymi formami tréningov (tréningová kaviareň, peripatetické tréningy atď.).

Vyskúšate si prípravu vlastných tréningov, ich ukážky odprezentujete a získate priamu spätnú väzbu.

Vzdelávací program bude prispôsobený skúsenostiam a potrebám účastníkov. Vo vzdelávacom programe budú využité diskusné metódy, experienciálne postupy, simulácie rôznych situácií, hranie rolí a supervízia. Teoretické vedomosti účastníci získajú aj prostredníctvom písomných materiálov k tréningu, videa s ukážkami či prostredníctvom krátkych prezentácií.

Akreditovaný vzdelávací program Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých I. je dvojdňový (ako súčasť uceleného štvordňového kurzu Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých I. a II.) a prebieha v PDCS, Štúrova 13, Bratislava. Účastníci vzdelávania získajú osvedčenie (po absolvovaní oboch častí vzdelávania v rozsahu 4 dní), elektronické materiály k téme (vo formáte PDF), ako aj písomné materiály k cvičeniam a zoznam odporúčanej literatúry.

Vzdelávací program Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých I. je dvojdňový a vedie ho lektorka Miroslava Žilinská. Niektoré časti kurzu lektorsky zabezpečuje Dušan Ondrušek, psychológ s vyše 30-ročnou skúsenosťou trénovania v kontexte firiem, verejných inštitúcií, ako aj neziskových organizácií na Slovensku a v zahraničí.

 

"Hodnotenie nie je alibisticky pozitívne, naozaj sa mi páčilo, ako bol kurz zostavený. Teším sa na ďalšie stretnutia." Beáta Swanová, účastníčka kurzu Tréning trénerov 

„Pokračujte v tom, čo robíte. Ste pre mňa inšpiráciou a povzbudením. Ďakujem.“ účastník kurzu Tréning trénerov 

 

Prečítajte si blog:

Čo majú spoločné „kulinárske umenie“ a „umenie trénovania“?

Ako sa spozná budúci tréner? 

Maska, ktorá prechádza do kože

 

TRÉNERI KURZU

 • Miroslava Žilinská

  Trénerka, konzultantka, projektová manažérka

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Zilinska_SK_CV.pdf

  Na čom v PDCS pracuje:

  Vybrané kurzy

  Time manažment inak

  Kríza a stres ako príležitosť pre rast

  Vybrané projekty

  Životopis

  Miroslava pôsobí v PDCS ako trénerka, konzultantka a projektová manažérka od mája 2018.

  Vyštudovala psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a rodové štúdiá na Central European University. Už počas školy v roku 2009 začala pôsobiť ako terénna sociálna pracovníčka v Občianskom združení Odyseus, kde sa zameriavala na prácu s vylúčenými komunitami, predovšetkým s ľuďmi, ktorí užívajú drogy alebo pracujú v pouličnom sexbiznise. Od roku 2012 pôsobila v OZ Odyseus ako programová manažérka a podpredsedníčka združenia. Je jednou zo zakladateliek kontaktného centra na známom sídlisku v Bratislave – Pentagon, kde pracovala na podpore zapájaní komunity pri riešení problémov tohto susedstva.

  Pracovala tiež ako školská psychologička na stredných školách, dobrovoľníčka pre prácu s deťmi a mládežou a má skúsenosti ako lektorka (oi.) pre terénnych sociálnych pracovníkov a pracovníčky.

 • Dušan Ondrušek

  Senior tréner, konzultant

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: dusan_ondrusek_cv.pdf

  Životopis

  V roku 1991 ešte na Univerzite Komenského začal realizovať program prevencie a riešenia konfliktov, ktorý sa neskôr pretvoril do neziskovej organizácie PDCS, ktorú potom viedol a rozvíjal vyše 20 rokov. PDCS sa snaží kultivovať priestor pre dialóg, šíriť poznatky a zručnosti pre alternatívne spôsoby riešenia konfliktov, hlavne v oblasti komunitných a verejných konfliktov.
  Pôvodne pracoval ako psychológ, venoval sa poradenstvu a terapii, ľuďom ktorí potrebovali pomoc v životných ťažkostiach alebo cítili, že sa potrebujú rozvíjať na svojej životnej ceste. Venoval sa výskumu altruizmu a účinnosti rôznych typov tréningov. Od roku 1990 sa trénersky a konzultačne zameriava prevažne na oblasť organizačného rozvoja, alternatívnych spôsobov riešenia konfliktov, otázky rozvoja a nenásilnej komunikácie. Má bohaté medzinárodné skúsenosti s realizáciou programov zameraných na prevenciu a riešenie konfliktov a ako tréner a facilitátor doteraz viedol vyše 1200 tréningov v štyridsiatke krajín. Od roku 2012 sa presunul do pozície predsedu správnej rady PDCS a popri špeciálnych tréningoch sa vo väčšej miere sa venuje zahraničným programom, príprave nových procesových expertov (trénerov a konzultantov), analytickej a publikačnej činnosti. Ako externý lektor prednáša na viacerých univerzitách – v posledných rokoch hlavne na Univerzite Komenského, Ekonomickej univerzite v Bratislave, UUD v Plzni a VŠUP v Prahe, v minulosti tiež na European Peace University v Schleiningu a Donau University v Kremse.
  Je autorom a spoluautorom 11 kníh a mnohých odborných článkov publikovaných doma a v zahraničí napr. publikácie „Čítanka pre neziskové organizácie“, „Tréning? Tréning“, „Konflikt, zmierovanie, zmierovacie rady“, „Komunikácia v terénnej sociálnej práci“ a „Peacework“. Z ciest pravidelne publikuje „klebety“ o tom ako sa v rôznych krajinách transformujú konflikty a čo sa deje v stretoch odlišných kultúr, napríklad v knihách „S tekvicou priviazanou o nohu“ a „Sop-sum-sum“.