Kurzy

Time manažment inak

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

70 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály

Záujem o kurz

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

V termíne 15. marec 2018 je kurz obsadený. O ďalšom termíne vás budeme informovať.  

Tradičné tréningy time managementu väčšinou bývajú zamerané dosť technokraticky: Ako urobiť ešte viac za ešte menej času? Ako vypátrať a odstrániť „zabíjače času“ ako zostavovať „to-do-listy“, ako zvládať dvojnásobok mailov a ako kontrolovať samého seba ešte viac? Ako odhaliť ktoré úlohy sú v schéme ABCD najdôležitejšie a najakútnejšie a ako sa donútiť k výkonu, výsledkom, efektivite? Nazdávame sa, že problém s prácou, časom a najmä osobnou spokojnosťou stojí aj inak.

Je to aj o radosti z práce a osobného rozvoja, o schopnosti nechať sa pohltiť tým, čo zbožňujeme, o nájdení zmyslu, o odmietaní lákavých príležitostí, na ktoré nestačíme, o rovnováhe a schopnosti viesť šťastný život. Náplň tohto kurzu sme preto postavili inak – netradične. Zhrnieme vyššie spomenuté odporúčania, ale cez diskusie, cvičenia a testy budeme venovať pozornosť týmto otázkam:

  • Kde máme zónu bezpečia a kde zónu objavovania? Sme schopní posúvať sa ďalej?
  • Ako dosahovať „pohltenie“ tým, čo robíme radi? Ako si zostaviť vlastný „flow mix“?
  • Ako reagovať na tlak ísť viacerými smermi? Čo v nás vyvoláva potreba multitaskingu?
  • Necháme sa kontrolovať zvonku alebo sa naučíme rozvíjať vnútornú motiváciu, radosť z vlastnej činnosti a autonómnosť?
  • Ako pestovať „pozitívny workoholizmus“ ale aj „pozitívnu lenivosť“? Ako prokrastinovať ku prospechu pracoviska a seba?

Starí Gréci mali miesto jedného slova „čas“ slová dve: chronos a kairos. Kým „chronos“ je odpoveďou na otázku: „Kedy sa stretneme?“, význam „kairos“ nájdeme vo vete: „Už je čas otrhať hrušky.“ Možno sa nemusíme snažiť priblížiť k efektívnym strojom, možno sa dá zamerať na momenty života, ktoré sa neopakujú. Ak  vás teda čas zaujima viac ako „kairos“, než ako „chronos“, príďte na tento kurz.

Kurz prebieha v PDCS, Štúrova 13, Bratislava. Kurz vedie lektorka Katarína Pázmány. Účastníci kurzu získajú certifikát, manuál k téme ako aj písomné materiály k cvičeniam a zoznam odporúčanej literatúry.


„Školenie bolo skvelé, vyhovovalo mi, že sa netýkalo len úzkoprofilovo nástrojom ako zvládnuť Time Management, ale celkovo Life coachingu ako takému, čo veľmi oceňujem.“ Romana Kmeťová, účastníčka kurzu Time manažment inak  

 

Prečítajte si blog lektorky kurzu: Time managment je viac ako techniky na efektívne strávený čas.

 

TRÉNERI KURZU