Kurzy

Práca so stresom a traumou: podpora odolnosti a zvládania záťaže

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

140 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály

Záujem o kurz

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Kurz sa bude konať na jeseň 2018. 

Všetci sme už raz určite vyslovili vetu: “Som v strese!“ Väčšina už určite mala pocit, že stresu v práci, osobnom živote alebo aj stresu z neočakávaných náročných situácií sa hromadí priveľa. Niektorí sme sa dokonca mohli pristihnúť ako si hovoríme: “Tak toto už nezvládnem. Už nikdy nebude nič tak ako predtým.“

Ste jedným z ľudí popísaných vyššie? Alebo s tými, ktorí sú vystavení nadmernému stresu a udalostiam s traumatizujúcim potenciálom pracujete? Vediete tím a potrebujete, aby v ňom vládla duševná pohoda, napriek časom krízy? V kurze „Práca so záťažou, stresom a traumou“ sa naučíme, ako efektívne pracovať so stresom u seba, ale aj ako podporovať jeho zvládanie a odolnosť u iných.

Nevieme úplne zabrániť tomu, že v našom živote budeme vystavení stresujúcim udalostiam. Vieme však ovplyvniť to, ako na ne budeme reagovať. Ľudské reakcie na stres a traumu sú normálnymi reakciami na „nenormálne situácie“. Ak chceme efektívne podporiť človeka v strese, musíme rozumieť a aktívne pracovať s vlastnými reakciami na záťaž.

Komu je kurz určený:

 • pre všetkých, ktorí sú v častom kontakte s ľuďmi v záťažových situáciách,
 • pre lídrov tímov,
 • pre pracovníkov v štátnom, súkromnom či neziskovom sektore,
 • pre každého, kto si chce rozšíriť vlastné techniky zvládania záťaže a zlepšiť tak svoju duševnú pohodu a zdravie,
 • pre každého, kto chce zabrániť vyhoreniu pracovníkov vo svojom tíme alebo u seba,
 • tréning nie je náhradou psychoterapeutickej či inej odbornej starostlivosti pre ľudí akútne prežívajúcich udalosť s traumatizujúcim potenciálom. Môže slúžiť ako podporný nástroj k rozšíreniu vlastných techník zvládania záťaže.

Program tréningu zahŕňa pomer teórie a praktických nácvikov = 40:60 (názorné ukážky, hranie rolí, sebaskúsenostné cvičenia).

Obsah tréningu:

 • predstavíme si najnovšie poznatky z oblasti neurovedy a rôznych prístupov psychológie o tom, čo sa deje v našom tele vrátane mozgu, keď prežívame stres a čo môžeme urobiť, aby sme stres zvládli lepšie,
 • naučíme sa ako predchádzať vlastnému preťaženiu a vyhoreniu, alebo preťaženiu ľudí, s ktorými pracujeme
 • vypracujeme si vlastný „Balíček prvej pomoci“,
 • dozvieme sa ako praktizovať účinné nástroje na podporu odolnosti voči stresu z prístupov ako je mindfulness, senzorické prežívanie, pozitívna psychológia, CRM - Model reziliencie a iné,
 • osvojíme si šesť „welness zručností“ na minimalizovanie stresu, ktoré sa dajú používať ľahko a rýchlo v každodennom zhone.

Kurz je dvojdňový a prebieha v PDCS, Štúrova 13, Bratislava od 9.00 h do 17.00 h. Účastníci kurzu získajú certifikát a písomné materiály.

 

"Lenka nás s láskou "rozobrala na malé kúsky" a s ešte väčšou láskou "poskladala", aby sme odišli ešte lepší. Ďakujem." Zuzana, účastníčka kurzu Práca so stresom a traumou

"Ďakujem za kvalitný kurz, ja som v ňom našla všetko, čo som aktuálne očákávala :)." účastníčka kurzu Práca so stresom a traumou


Prečítajte si blog lektorky kurzu k tejto téme: 

Kolotoč zvaný Stres. Keď už naň máme lístky, aspoň si ho vychutnajme.

 

Odkazy na ďalšie materiály pre prihlásených účastníkov kurzu:

Na získanie prístupu prosím zadajte kód, ktorý dostanete pred/ počas konania kurzu.

 

Trénerka:

Lenka Zoey Juríčeková

Vyštudovala psychológiu a žurnalistiku na Masarykovej univerzite v Brne, špeciálnu pedagogiku v Bratislave.

V oblasti pomáhajúcich profesií pôsobí viac ako 10 rokov. Založila neziskovú organizáciu Štvorlístok, kde sa s kolegami venovala podpore rodín a stimulácii vývinu detí so zdravotným postihnutím a sprevádzaním po strate blízkeho. Pôsobila ako krízový intervent v súkromnom a neziskovom sektore a viedla tréningy v oblasti manažmentu stresu a podpory reziliencie.

Počas svojej takmer dvojročnej profesnej špecializačnej stáže na Katedre Psychológie Virginia Commonwealth University v USA sa venovala výskumu a vzdelávaniu v oblasti detskej psychotraumy. Spolupracovala s tímami krízovej intervencie „ChildSavers“ (Richmond, Virginia) a „Trauma Resource Institute“ (Claremont, California), zasahujúcich pri udalostiach ako streľby v komunite, násilné úmrtia, neočakávané straty, prírodné nešťastia a podobne.

Vo voľnom čase rada cestuje, tancuje, číta a píše. Vždy však k tomu potrebuje veľkú šálku dobrej kávy (aby bolo čo vyliať a mierne tak zvýšiť adrenalín sebe aj svojmu okoliu).

Za sériu článkov o deťoch, ktoré prežili holokaust, bola v roku 2013 nominovaná na Novinársku cenu Nadácie Otvorenej spoločnosti.