Kurzy

On-line komunikácia, jej výhody aj úskalia

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

49 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály

Záujem o kurz

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Dnešný svet je svetom komunikačných kanálov a aby sme sa udržali v "hre", musíme ich poznať, či aj vedieť dobre využívať. V tomto kurze si na reálnych situáciách vysvetlíme (a vyskúšame) on-line komunikáciu ako fenomén odlišný od „off-line“ komunikácie.

Predstavíme si aktuálne formy komunikácie na Internete z hľadiska ich obsahu, rámca, ich výhod aj nevýhod.

Aký je rozdiel medzi emotikonom a emoji, kedy vznikli a ako sa dnes používajú? Čo je gif, internetový mém a prečo sú pri on-line komunikácii také populárne? Čo znamená byť závislým od Internetu, ak chceme tento jav pochopiť hlbšie, než nám ponúkajú médiá?

Kurz sa zameriava nielen na všeobecný rámec on-line komunikácie, ale aj na konkrétne problémy v nej: nedostatky a chyby, ktorých sa bežne dopúšťame my, aj naše okolie. Povieme si o niekoľkých pravidlách, ktorými sa Internet riadi, často bez toho, aby sme si ich uvedomili. Pozrieme sa na to, čo je pravidlo 90-9-1, čo je temná triáda a aj prečo je anonymita dobrá a zlá zároveň.

Našou spoločnou úlohou bude lepšie porozumieť komplexnému svetu jednotiek a núl, prekonať predsudky a pochopiť potenciál on-line komunikácie. Kurzu sa môže zúčastniť ktokoľvek, vhodnými účastníkmi môžu byť aktívni členovia on-line komunít, zamestnanci organizácií aktívnych na sociálnych sieťach, ale aj ľudia so zvedavosťou a záujmom získať nové vedomosti a aktívne sa podieľať na riešeniach konkrétnych problémov v on-line komunikácii. Z kurzu bude účastník odchádzať s integratívnymi zručnosťami umožňujúcimi vysporiadať sa s každodennou on-line komunikáciou.

 

TRÉNERI KURZU

 • Peter Guštafík

  Tréner, facilitátor

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Gustafik_CV_SK.pdf

  Životopis

  Ako facilitátor a tréner sa venuje vzdelávaniu v neziskových organizáciách, verejných inštitúciách a firmách v témach ako fundraising, gamifikácia, rozhodovanie na základe dát, či vyjednávanie.

  Facilitačne spoluviedol vzdelávanie pre British Council na Slovensku v troch medzinárodných programoch Intercultural Navigators, Active Citizens and Empowering European Citizens.

  Vyštudoval matematiku na Cornell University v USA, absolvoval Dlhodobé vzdelávanie konzultantov pre tretí sektor a je spoluautorom publikácií Fundraising bez hraníc, Čítanka pre pokročilé neziskové organizácie, Neziskovky a zisk, Príručka podnikania pre neziskové organizácie.
 • Adam Nekola

  Junior tréner

  tel.: +421 2 5292 5016
  LinkedIn Profile

  Stručná biografia

  Adam Nekola je junior tréner v PDCS a študent oboru psychológie. Končí magisterský stupeň štúdia psychológie na Univerzite Karlovej, primárne sa venuje sociálnej psychológii a jej presahom do komunikácie, spoločnosti a technológií. Popri škole stihol vyskúšať prácu vo výskume trhu, recruitmente a trenérstve pre PDCS. Štúdium si predĺžil, aby mohol vycestovať na výmenný pobyt na University of Montana v USA, kde skúmal komplexnosť politických prejavov, hlbšie sa venoval sociálnej psychológii a neuropsychológii. Momentálne žije v Bratislave, je junior trénerom pre organizáciu PDCS a zostavuje svoju diplomovú prácu na tému Schopnosť seba-regulácie užívania sociálnych sietí a jej vplyv na životnú spokojnosť a pocit osamelosti.