Kurzy

Negociácia (Efektívne postupy vyjednávania v práci a v medziľudských vzťahoch)

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

140 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály

Záujem o kurz

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Kurz je v termíne 13.-14. marec 2018 obsadený. Predpokladaný nový termín konania kurzu: jeseň 2018.  

Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch:

 • vyjednávanie jednotlivcov, tímov, či inštitúcií,
 • vyjednávanie v situácii vyváženej i nevyváženej moci,
 • dvojstranné ako aj mnohostranné vyjednávanie,
 • otvorené vyjednávanie pridržiavajúce sa pravidiel,

a pripraviť sa na:

 • náročné situácie vyjednávania v časovom strese,
 • používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

Tento kurz je užitočný najmä pre ľudí, ktorí plánujú alebo pripravujú projekty a plány, v ktorých sa očakáva spolupráca viacerých ľudí, tímov alebo inštitúcií. Kurz môže zaujímať súčasných či budúcich lídrov, reprezentantov verejných, neziskových či komerčných inštitúcií, ktorí z rôznych pozícií formulujú záujmy a potrebné kroky pre dosiahnutie dohody. Kurz je však orientovaný aj na každodenné využitie a poznanie vyjednávacích techník.

Budeme hovoriť napríklad o konceptoch ZOPA, BATNA, ADR, o technikách „návestia“, “pyramídy“ a „lievika“ .

Absolvent kurzu bude schopný porozumieť stratégiám pri rôznych typoch negociácie, prakticky si odskúšať škálu ťahov, „prískokov“, aj ústupkov. Spozná odlišné metódy negociácie v duchu Harvardskej školy i transformačných prístupov. Prostredníctvom hrania rol a simulovaním reálnych situácií bude mať možnosť si novonadobudnuté znalosti prakticky precvičiť a vďaka seba-posudzovacím nástrojom si ujasní, aký štýl mu najviac vyhovuje.

Prečítajte si blog lektora kurzu Petra Guštafíka k téme negociácie: Dostihol vás paradox moci, keď ste dnes vyjednávali? A včera?

 

"Skvelá práca,len tie najlepšie skúsenosti."  Paula Mydlarčíková, účastníčka kurzu Negociácia

"Ide o veľmi kvalitný kurz, plný praktických príkladov a podnetov pre ďalšie štúdium. Ďakujem pekne lektorom." Matej Privrel, účastník kurzu Negociácia

 

Odkazy na ďalšie materiály pre prihlásených účastníkov tréningu:

Na získanie prístupu prosím zadajte kód, ktorý ste dostali po skončení kurzu.

 

TRÉNERI KURZU

 • Dušan Ondrušek

  Senior tréner, konzultant

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: dusan_ondrusek_cv.pdf

  Životopis

  V roku 1991 ešte na Univerzite Komenského začal realizovať program prevencie a riešenia konfliktov, ktorý sa neskôr pretvoril do neziskovej organizácie PDCS, ktorú potom viedol a rozvíjal vyše 20 rokov. PDCS sa snaží kultivovať priestor pre dialóg, šíriť poznatky a zručnosti pre alternatívne spôsoby riešenia konfliktov, hlavne v oblasti komunitných a verejných konfliktov.
  Pôvodne pracoval ako psychológ, venoval sa poradenstvu a terapii, ľuďom ktorí potrebovali pomoc v životných ťažkostiach alebo cítili, že sa potrebujú rozvíjať na svojej životnej ceste. Venoval sa výskumu altruizmu a účinnosti rôznych typov tréningov. Od roku 1990 sa trénersky a konzultačne zameriava prevažne na oblasť organizačného rozvoja, alternatívnych spôsobov riešenia konfliktov, otázky rozvoja a nenásilnej komunikácie. Má bohaté medzinárodné skúsenosti s realizáciou programov zameraných na prevenciu a riešenie konfliktov a ako tréner a facilitátor doteraz viedol vyše 1200 tréningov v štyridsiatke krajín. Od roku 2012 sa presunul do pozície predsedu správnej rady PDCS a popri špeciálnych tréningoch sa vo väčšej miere sa venuje zahraničným programom, príprave nových procesových expertov (trénerov a konzultantov), analytickej a publikačnej činnosti. Ako externý lektor prednáša na viacerých univerzitách – v posledných rokoch hlavne na Univerzite Komenského, Ekonomickej univerzite v Bratislave, UUD v Plzni a VŠUP v Prahe, v minulosti tiež na European Peace University v Schleiningu a Donau University v Kremse.
  Je autorom a spoluautorom 11 kníh a mnohých odborných článkov publikovaných doma a v zahraničí napr. publikácie „Čítanka pre neziskové organizácie“, „Tréning? Tréning“, „Konflikt, zmierovanie, zmierovacie rady“, „Komunikácia v terénnej sociálnej práci“ a „Peacework“. Z ciest pravidelne publikuje „klebety“ o tom ako sa v rôznych krajinách transformujú konflikty a čo sa deje v stretoch odlišných kultúr, napríklad v knihách „S tekvicou priviazanou o nohu“ a „Sop-sum-sum“.
 • Peter Guštafík

  Tréner, facilitátor

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Gustafik_CV_SK.pdf

  Životopis

  Ako facilitátor a tréner sa venuje vzdelávaniu v neziskových organizáciách, verejných inštitúciách a firmách v témach ako fundraising, gamifikácia, rozhodovanie na základe dát, či vyjednávanie.

  Facilitačne spoluviedol vzdelávanie pre British Council na Slovensku v troch medzinárodných programoch Intercultural Navigators, Active Citizens and Empowering European Citizens.

  Vyštudoval matematiku na Cornell University v USA, absolvoval Dlhodobé vzdelávanie konzultantov pre tretí sektor a je spoluautorom publikácií Fundraising bez hraníc, Čítanka pre pokročilé neziskové organizácie, Neziskovky a zisk, Príručka podnikania pre neziskové organizácie.