Kurzy

Negociácia (Efektívne postupy vyjednávania v práci a v medziľudských vzťahoch)

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

140 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály.

Objednať

 

Objednávka poukazu

 

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kurz sa koná 10.-11. októbra 2019.

Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch:

 • vyjednávanie jednotlivcov, tímov, či inštitúcií,
 • vyjednávanie v situácii vyváženej i nevyváženej moci,
 • dvojstranné ako aj mnohostranné vyjednávanie,
 • otvorené vyjednávanie pridržiavajúce sa pravidiel,

a pripraviť sa na:

 • náročné situácie vyjednávania v časovom strese,
 • používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

Tento kurz je užitočný najmä pre ľudí, ktorí plánujú alebo pripravujú projekty a plány, v ktorých sa očakáva spolupráca viacerých ľudí, tímov alebo inštitúcií. Kurz môže zaujímať súčasných či budúcich lídrov, reprezentantov verejných, neziskových či komerčných inštitúcií, ktorí z rôznych pozícií formulujú záujmy a potrebné kroky pre dosiahnutie dohody. Kurz je však orientovaný aj na každodenné využitie a poznanie vyjednávacích techník.

Budeme hovoriť napríklad o konceptoch ZOPA, BATNA, ADR, o technikách „návestia“, “pyramídy“ a „lievika“ .

Absolvent kurzu bude schopný porozumieť stratégiám pri rôznych typoch negociácie, prakticky si odskúšať škálu ťahov, „prískokov“, aj ústupkov. Spozná odlišné metódy negociácie v duchu Harvardskej školy i transformačných prístupov. Prostredníctvom hrania rol a simulovaním reálnych situácií bude mať možnosť si novonadobudnuté znalosti prakticky precvičiť a vďaka seba-posudzovacím nástrojom si ujasní, aký štýl mu najviac vyhovuje.

Účastník získa elektronické materiály k téme (vo formáte PDF).

Prečítajte si blog lektora kurzu Petra Guštafíka k téme negociácie: Dostihol vás paradox moci, keď ste dnes vyjednávali? A včera?

 

"Skvelá práca,len tie najlepšie skúsenosti."  Paula Mydlarčíková, účastníčka kurzu Negociácia

"Ide o veľmi kvalitný kurz, plný praktických príkladov a podnetov pre ďalšie štúdium. Ďakujem pekne lektorom." Matej Privrel, účastník kurzu Negociácia

 

Odkazy na ďalšie materiály pre prihlásených účastníkov tréningu:

Na získanie prístupu prosím zadajte kód, ktorý ste dostali po skončení kurzu.

 

TRÉNERI KURZU

 • Peter Guštafík

  Tréner, facilitátor

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Gustafik_CV_SK.pdf

  Životopis

  Ako facilitátor a tréner sa venuje vzdelávaniu v neziskových organizáciách, verejných inštitúciách a firmách v témach ako fundraising, gamifikácia, rozhodovanie na základe dát, či vyjednávanie.

  Facilitačne spoluviedol vzdelávanie pre British Council na Slovensku v troch medzinárodných programoch Intercultural Navigators, Active Citizens and Empowering European Citizens.

  Vyštudoval matematiku na Cornell University v USA, absolvoval Dlhodobé vzdelávanie konzultantov pre tretí sektor a je spoluautorom publikácií Fundraising bez hraníc, Čítanka pre pokročilé neziskové organizácie, Neziskovky a zisk, Príručka podnikania pre neziskové organizácie.