Kurzy

Kríza a stres ako príležitosť pre rast

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

70 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály.

Objednať

 

Objednávka poukazu

 

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kurz sa bude konať 24. apríla 2020. 

Maximálny počet účastníkov na kurze je 10. 

Stres. Je bežnou súčasťou našich životov. Čo však robiť, keď začne stres negatívne zasahovať do nášho fungovania, berie nám spánok a pokoj v živote? Ako bojovať s krátkodobým, ale aj dlhodobým stresom, ale aj s krízou v našom živote?

Väčšinou na stres, neúspechy, krízu nazeráme ako na niečo zlé. No aj v nich človek dokáže nájsť potenciál pre svoj rast a v konečnom dôsledku môže aj spadnutie na dno priniesť významne pozitívnu zmenu v našom živote.

Na kurze sa naučíte:

 • ako funguje stres, prečo je (ne)dôležitý v našom živote,
 • prečo je kríza prirodzená súčasť našich životov,
 • ako budovať svoju odolnosť voči stresu,
 • ako predchádzať nespavosti, roztrieštenosti, neschopnosti zvládať každodenné úlohy v práci a súkromí,
 • ako nás stres a kríza môžu posúvať dopredu.

Kurz je jednodňový a prebieha v PDCS, Štúrova 13, Bratislava od 9.00 h do 17.00 h. Účastníci kurzu získajú certifikát, elektronické materiály k téme (vo formáte PDF) a zoznam odporúčanej literatúry.

Kurz nie je náhradou odbornej pomoci pre ľudí, ktorí prechádzajú aktuálnou traumatickou skúsenosťou a nenahrádza krízovú intervenciu. Je primárne zameraný na pochopenie stresu a krízy a na podporu zručností zvládania záťažových životných udalostí.

Tréning vedie trénerka Miroslava Žilinská. 

 

"Kurz byl pro mě mimořádně přínosný. Kromě cenných informací sumarizujících problematiku přehledným způsobem oceňuji osobní způsobilost lektorky, která kromě psychologické erudice do kurzu přinesla osobní zkušenost s pozitivním řešením vlastní krize. Žité informace jsou mnohem věrohodnější. Kurz se mi zapsal hluboko pod kůži a rozšířil i obzor chápání v tom, že do určité míry mohu být také užitečný lidem v okolí vystaveným těmto obtížným situacím." Daniel Novák, účastník kurzu Kríza a stres ako príležitosť pre rast 

"Rada by som sa úprimne poďakovala lektorke Miroslave Źilinskej za jej empatický a skutočne profesionálny prístup. Na kurze som sa veľa naučila a uvedomila si, že každý stres a kríza má riešenie, len človek musí chcieť..." Anina Botošová, účastnícka kurzu Kríza a stres ako príležitosť pre rast 

 

Odkazy na ďalšie materiály pre prihlásených účastníkov kurzu:

Na získanie prístupu prosím zadajte kód, ktorý dostanete po skončení kurzu.

TRÉNERI KURZU

 • Miroslava Žilinská

  Trénerka, konzultantka, projektová manažérka

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: Zilinska_SK_CV.pdf

  Na čom v PDCS pracuje:

  Vybrané kurzy

  Time manažment inak

  Kríza a stres ako príležitosť pre rast

  Vybrané projekty

  Životopis

  Miroslava pôsobí v PDCS ako trénerka, konzultantka a projektová manažérka od mája 2018.

  Vyštudovala psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a rodové štúdiá na Central European University. Už počas školy v roku 2009 začala pôsobiť ako terénna sociálna pracovníčka v Občianskom združení Odyseus, kde sa zameriavala na prácu s vylúčenými komunitami, predovšetkým s ľuďmi, ktorí užívajú drogy alebo pracujú v pouličnom sexbiznise. Od roku 2012 pôsobila v OZ Odyseus ako programová manažérka a podpredsedníčka združenia. Je jednou zo zakladateliek kontaktného centra na známom sídlisku v Bratislave – Pentagon, kde pracovala na podpore zapájaní komunity pri riešení problémov tohto susedstva.

  Pracovala tiež ako školská psychologička na stredných školách, dobrovoľníčka pre prácu s deťmi a mládežou a má skúsenosti ako lektorka (oi.) pre terénnych sociálnych pracovníkov a pracovníčky.