Kurzy

Keď samospráva (ne)komunikuje

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

85 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály.

Záujem o kurz

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Predpokladaný termín konania kurzu - september 2018.  

Informovanie a komunikácia nie je to isté, o to viac to platí v samospráve. Zamestnancov miestnych úradov, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou či médiami, prípadných kandidátov na volené funkcie v budúcoročných komunálnych voľbách, ale aj aktivistov naučíme:

  • ako zefektívniť komunikáciu s občanmi a vytvoriť s nimi stály a konštruktívny dialóg,
  • ako reagovať na možné krízové situácie, ako krízu zvládnuť a poučiť sa z nej,
  • namodelujeme si situácie a ich komunikačné riešenia s jednotlivými špecifickými skupinami vrátane médií a sociálnych sietí,
  • interná komunikácia, medzi jednotlivými oddeleniami miestnych úradov, je kľúčom k nájdeniu spoločnú reči, aby bol odkaz občanom i odbornej verejnosti bol pochopený správne,
  • pomocou rýchlych a efektívnych prezentačných videí či cvičení nájdeme cestu pri tvorbe stratégií do budúcnosti.

Samospráva nie je strašiak vo vreci. Ukážeme vám, ako úspešne viesť dialóg aj tam, kde je „cesta zarúbaná“, alebo ju považujete minimálne za ťažký terén. Vo veľkých mestách i malých obciach.

Konkrétny program tréningu bude prispôsobený skúsenostiam a potrebám účastníkov. V tréningu budú využité rôzne metódy učenia s cieľom vytvoriť účastníkom možnosť vyskúšať si fungovanie naučeného v bezpečnom prostredí tréningového kurzu. 

Kurz je jednodňový a prebieha v PDCS, Štúrova 13, Bratislava od 9.00 h do 17.00 h. Účastníci kurzu získajú certifikát a písomné materiály.


Prečítajte si blogy od lektoriek kurzu k tejto téme: 

Samospráva nie je nuda

Čo je in a čo out vo vzťahoch s CP-čkármi

 

 

Odkazy na ďalšie materiály pre prihlásených účastníkov kurzu:

Na získanie prístupu prosím zadajte kód, ktorý ste dostali po skončení kurzu.

 

Trénerky:

Nora Gubková

je pôvodnou profesiou novinárka s 20 ročnými skúsenosťami reportérky a moderátorky v RTVS, TA3 a agentúre SITA a takmer desaťročnými aktivitami v prostredí public relations a v oblasti verejnej a kultúrnej diplomacie (projekty rozvojovej pomoci na Balkáne, MZV, SACR a pod.). Komunikačné tréningy sú jej naobľúbenejšou profesionálnou výzvou.

Nora Remiarova

pôsobí ako PR manažér a Social content manager v kancelárii staromestskej samosprávy. Okrem písania mesačníka Staromestké noviny má na starosti aj udržiavanie a update staromestkých fcb profilov a komunikáciu s médiami. V minulosti sa venovala zostavovaniu základnej stratégie komunikačných postupov politického subjektu a príprave marketingových plánov klientov najmä z oblasti telekomunikačného biznisu.