Kurzy

Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, pred ľuďmi)

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

130 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály.

Objednať

 

Objednávka poukazu

 

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kurz sa koná v termíne 21.-22.4.2020. 

Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

Kurz pomôže rozvinúť zručnosti vystupovania v rôznych situáciách a pred rôznymi adresátmi. Prostredníctvom nácviku i spätnej väzby porozumiete tomu, čo tvorí úspešnú prezentáciu a naučíte sa ľudí osloviť, zaujať i presvedčiť. Naučíte sa pracovať s príbehmi, dramaturgiou, pointami, netradičným začiatkom a zakončením. Hovoriť budeme o tom, ako byť presvedčivý pri vystupovaní, ktoré trvá päť minút, ale aj hodinu. Vyskúšate si prácu s hlasom v rôznych situáciách, prácu s rôznym druhom publika v rozličných situáciách.

Obsah a forma tréningu sa prispôsobí skúsenostiam a potrebám účastníkov. V tréningu využijeme najmä inšpirujúce a odstrašujúce videoukážky rôznorodých rečníkov – najlepších, ale aj chlácholivo nešťastných, nácvik naživo pred publikom s kamerou a spätnou väzbou.

Kurz je dvojdňový a jeho účastníci získajú certifikát a písomné materiály k cvičeniam.    

 

"V porovnaní s ostatnými školeniami, ktoré som mal doposiaľ možnosť absolvovať v rámci iných vzdelávacích inštitúcií, bolo toto školenie jednoznačne na najvyššej úrovni. Či už z odbornej, alebo obsahovej stránky. Zároveň by som rád ocenil aktívny prístup školiteľky počas jeho priebehu. Ďakujem." Bohuš Kuchta, účastník kurzu Ako vystupovať presvedčivo

 

Prečítajte si BLOGY od lektorky kurzu Marie Stracenskej: 

Všetci vieme rozprávať. Ale....

Forma? Obsah?

 

Odkazy na ďalšie materiály pre prihlásených účastníkov kurzu:

Na získanie prístupu prosím zadajte kód, ktorý ste dostali po skončení kurzu.

 


Trénerka:

Marie Stracenská novinárka, lektorka, mama dvojčiat. Vyštudovala žurnalistiku a dejiny umenia. Ako novinárka pracovala v Slovenskom rozhlase a v slovenských televíziách (TA3, RTVS, Markíza) a ako PR manažérka prezidentského kandidáta a politickej strany. Bloguje na Sme a v Čiernej Labuti.

Venuje konzultingu a koučingu v oblasti manažérskych a líderských soft skills, najmä rozvoju komunikačných a prezentačných zručností a vystupovania. Je expertkou v oblasti komunikácie s médiami, práce s textom, PR a marketingu. Viedla množstvo kurzov v oblasti spolupráce s médiami – komunikácia s redakciami, účelové vyberanie a spracovanie informácií, technický proces publikovania, analýza článkov, ktoré o danej spoločnosti vychádzajú, oprava v médiách. 

Pôsobí externe ako inštruktorka a členka vedenia občianskeho združenia Štúdio zážitku – Outward Bound Slovensko (od roku 1994), kde tvorí nové aktivity, ako trénerka vedie kurzy tímovej spolupráce, práce v skupine, prezentačných a komunikačných zručností pre širokú verejnosť aj firemných zákazníkov. Spolupracuje s tréningovou organizáciou MC Triton, v minulosti tiež Forensic.sk, InSYS so sídlom v Trenčíne, OZ Orbis a MK Perman. Dva semestre prednášala Zážitkové vzdelávanie na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK Bratislava.