Poskytujeme kurzy zamerané na rozvoj zručností pre jednotlivcov, skupiny a organizácie.

OTVORENÉ KURZY

 • Ako písať, aby nás čítali 19.-20.5.2020 140 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Na kurze je voľné 1 miesto. 

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako sa brániť nepravdám a manipulácii 28.4.2020 70 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Niekedy si nevieme poradiť s manipuláciou, či útokmi zoči-voči alebo zo strany internetetových hejterov. Chýbajú nástroje, ako rozpoznať manipuláciu a tiež ako diagnostikovať neférové správanie. Ako treba argumentovať v zavádzajúco vedených diskusiách s konšpirátormi alebo "trollmi“?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako rozvíjať kreativitu 26.5.202070 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Máte pocit, že „po starom“ to už nejde? Skúste po novom! Potrebujete nové, originálne nápady, inovácie a odvahu? Viete, že tvorivosť nie je daná, vďaka špecifickým nástrojom ju možno kultivovať a stimulovať. Účastníci kurzu si v cvičeniach na základe príkladov z vlastných organizácií osvoja takéto nástroje a triky.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, ľuďmi) 21.-22.4.2020130 € +


  Marie Stracenská

  Trénerka kurzu

  Na kurze sú voľné 3 miesta. 

  Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Bez odpadu v hlave a v koši 15.4.202060 € +

  Zuza Fialová

  Trénerka kurzu

  Kurz je venovaný reflexii konzumerizmu a nakladania s odpadmi. Mal by ponúknuť praktické nástroje na to, aby sme boli schopní analyzovať a prípadne pozmeniť svoje spotrebiteľské správanie. Budeme nachádzať pôžitok v nenakupovaní a rozmýšľaní o živote tak, aby sme nespadli do odmietania pokroku a civilizácie, ale zároveň sa pokúšali oslobodiť od tlakov, ktoré na nás konzumné nastavenie spoločnosti vytvára.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • De-polarizácia: Ako premosťovať rozdelené komunity 9.4.2020 70 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Na kurze sú voľné 2 miesta. 

  V hodnotovo rozdelených skupinách a komunitách sa nám väčšinou nedarí nachádzať konsenzus. Organizovať a viesť dialóg v skupinách, ktoré stoja proti sebe, je mimoriadne ťažké – technicky a v prekonávaní pocitov krívd, nepochopenia. Napriek tomu je to mimoriadne potrebné. Hlavné zameranie kurzu sú postupy zamerané na depolarizáciu a nachádzanie konsenzu.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 21.-22.5.2020200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Kurz je obsadený. 

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretutí II. 18.-19.6.2020 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Kurz je obsadený. 

  Potrebujete vo svojej práci pripravovať a viesť pracovné stretnutia, napr. projektového tímu, pracovné porady, workshopy či odborné konferencie? Druhá časť kurzu vám poskytne vedomosti potrebné na plánovanie a prípravu pre facilitovanie a moderovanie veľkých skupín.

   | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Komunikácia v konflikte 16.-17.4.2020180 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Kurz je určený pre ľudí, ktorí sa ocitajú v náročných situáciách konfliktnej komunikácie na úrovni jednotlivcov alebo skupín, alebo potrebujú nadobudnúť zručnosti ako intervenovať vo fáze možnej eskalácie konfliktu.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Kritické myslenie ako životný štýl 5.5.2020 60 € +


  Ján Markoš

  Tréner kurzu

  Na kurze sú voľné 2 miesta. 

  Dnešný svet preplnený informáciami pripomína obrovské bludisko. Komu alebo čomu máme veriť? Ako rozlíšiť pravdu od polopravdy, úprimnosť od manipulácie? Kritické myslenie je skvelým kompasom, ktorý nám pomáha nájsť si týmto bludiskom vlastnú cestu. Vďaka nemu nemusíme len pasívne pritakávať správam, ktoré sa na nás valia, ale môžeme k nim zaujať slobodnejší postoj. Skúmať ich zo všetkých strán, porovnávať s inými správami, urobiť si vlastný nezávislý úsudok.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Kríza a stres ako príležitosť pre rast 24.4.202070 € +


  Miroslava Žilinská

  Trénerka kurzu

  Na kurze sú voľné 2 miesta.

  Stres. Je bežnou súčasťou našich životov. Čo však robiť, keď začne stres negatívne zasahovať do nášho fungovania, berie nám spánok a pokoj v živote? Ako bojovať s krátkodobým, ale aj dlhodobým stresom, ale aj s krízou v našom živote?

  Väčšinou na stres, neúspechy, krízu nazeráme ako na niečo zlé. No aj v nich človek dokáže nájsť potenciál pre svoj rast a v konečnom dôsledku môže aj spadnutie na dno priniesť významne pozitívnu zmenu v našom živote.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Leadership 2.0 6.-7.5.2020140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Na kurze je voľné 1 miesto. 

  Môže byť aj hĺbavý introvert s nevýrazným hlasom dobrým lídrom? Vyjasníme si, ako sa posledné roky mení predstava o ideálnom lídrovi - čo je tranzičné a transformačné vedenie  „followership“, transakčné a transformačné vedenie, v čom spočíva facilitatívny a situačný leadership? Čo funguje vo vedení ľudí z generácie X, generácie Y a generácie Z? Opíšeme dobré príklady efektívnej stratégie vo vedení ľudí.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Negociácia - Efektívne postupy vyjednávania 14.-15.5.2020 140 € +


  Peter Guštafík 

  Tréner kurzu

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Prezentačné zručnosti: Vecne a pútavo... A bez tárania 1.-2.4.2020 130 € +

  Zuza Fialová

  Trénerka kurzu

  Kurz je určený všetkým tým, ktorí potrebujú zdokonaliť prezentovanie v odbornom kontexte. Môže byť vhodný pre výskumníkov alebo iných odborníkov, ktorí prezentujú výsledky svojej práce na odborných fórach, konferenciách, okrúhlych stoloch apod., ale aj pre pedagógov, ktorí chcú inovatívne realizovať svoje prednášky. Takisto sa venuje schopnosti prezentovať odborné témy laickému publiku, schopnosti zaujať účastníkov, prezentovaniu v časovom strese, zvládaniu trémy či problémových situácií počas prezentácie.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time manažment inak 6.3.202070 € +

  Miroslava Žilinská

  Trénerka kurzu

  Kurz je obsadený. 

  Stali ste sa otrokom svojho kalendára, “to-do listov” s nekonečným zoznamom úloh? Možno sa v čase strácate, možno ste už skúšali do svojho organizovania vniesť rôzne metódy time manažmentu. A výsledok? Namiesto toho, aby ste spravili viac za menej času, robíte ešte viac za ešte viac času. Ako si teda zorganizovať čas a pri tom čas nestratiť?

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov I. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 19.-20.3.2020 200 € +

  Miroslava Žilinská
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Na kurze sú voľné 3 miesta. 
   
  Ak občas učíte dospelých a chcete lepšie používať participatívne metódy, potom je tento vzdelávací program určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si tréningové zručnosti. Naučíte sa využívať rôznorodé metódy tréningu, pracovať so skupinovou dynamikou, či zvládať náročné situácie v skupine. Vzdelávací program je akreditovaný.
  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 4.-5.6.2020200 € +

  Miroslava Žilinská
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých) nadväzuje na prvú časť tohto vzdelávacieho programu. Ak uvažujete nie len o samotných technikách a metodikách, ale zaujíma vás aj, ako sa dopracovať k dizajnu, k meraniu potrieb a napokon k hodnoteniu participatívnych postupov, potom je tento vzdelávací prorgam určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si plánovacie a evaluačné zručnosti v kontexte tréningov. Vzdelávací program je akreditovaný.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

 

 

KURZY NA MIERU

O násOkrem otvorených kurzov si môžete s trénermi z PDCS dohodnúť aj tréningy alebo kurzy “na mieru”, a to na ktorékoľvek témy či kombinácie tém, ktorým sa v PDCS venujeme. Ak máte pre vašu organizáciu alebo firmu záujem o kurz/školenie na mieru, dajte nám vedieť a radi s vami dohodneme všetky podrobnosti.

Máte záujem o viac informácií?

Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.