Blog

Európa očami mladých 2014 úspešne za nami!

Napísal(a)
26. február 2014,

Projekt Európa očami mladých 2014 úspešne prebehol počas minulého týždňa. Sme radi, že do projektu sa zapojilo 29 študentov troch bratislavských gymnázií, ktorí mohli svoje politické programy prezentovať počas simulovaných európskych volieb. Ďakujeme všetkým expertom na energetiku, ktorí sa so študentmi stretli a gratulujeme víťaznej skupine!

EOM blog

Posledný týždeň sa konal na Gymnáziu Jura Hronca projekt Európa očami mladých 2014, ktorého sa zúčastnili aj študenti z dvoch iných bratislavských škôl. Záverečných simulovaných volieb sa zúčastnila europoslankyňa pani Katarína Neveďalová a pán Miroslav Šarišský z ENELu. Študenti si tentoraz zvolili stranu európskych socialistov a jeden študent z projektu v marci pocestuje do Bruselu.


Európa očami mladých (EOM) je program, ktorého hlavným cieľom je inšpirovať mladých ľudí (vo veku od 15 až 18 rokov) k aktívnemu ovplyvňovaniu smerovania Európskej Únie v politickej, ekonomickej a sociálnej oblasti. program vznikol z iniciatívy a vďaka podpore nadácie Robert Bosch Stiftung.
 


Projekt má v poslednom ročníku tému Nová energia pre Európu a teda sa zameriava na  energetickú politiku EÚ a alternatívne zdroje energie. Študenti majú možnosť prezentovať svoje nápady a projekty a prediskutovať ich s odborníkmi na energetiku. V posledný deň projektu potom prezentujú svoje politické programy v simulovaných voľbách do európskeho parlamentu, pričom majú možnosť získať spätnú väzbu aj od odborníkov a poslancov európskeho parlamentu.

Čítať 3545 krát