• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Hľadáme trénera do nášho tímu.

3.6.2019

Nebude učiť, ako premeniť penaltu, knokautovať súpera, či skórovať. Potrebujeme niekoho, kto rozumie dialógu, konfliktom, medziľudským vzťahom, motivácii či vedeniu ľudí v práci aj v dobrovoľných aktivitách. Potrebujeme niekoho, kto bude spolu s nami učiť ľudí, ako reagovať na argumentačné fauly, ako využiť šancu byť vo vedení, ako sa podržať v tíme, ako organizovať obranu proti manipuláciám. Potrebujeme niekoho, kto vie hrať fér. Potrebujeme človeka, čo zvláda úvodný rozbeh aj finálový šprint. Trénujeme zručnosti užitočné v práci i v bežnom živote, zručnosti zvlášť potrebné v dnešnom globalizovanom svete. Ak túžite trénovať, pracovať interaktívne s rôznymi cieľovými skupinami, učiť sa stále držať krok s najlepšími, príďte a skúste to s nami. 

Celý inzerát

 

 

 

Nadávajú mu do náckov. Považuje to za krivdu

14.5.2019

Sériu šiestich otázok odpovedal úplne opačne ako ja. V opise toho, čoho sa najviac obáva uviedol, že prisťahovalcov z nebielych krajín. S Nikom som sa stretol vďaka projektu nemeckého denníka Zeit-online, „Európa sa rozpráva“. V online vydaniach rôznych denníkov zo 14tich Európskych krajín svietili počas mesiacov marec a apríl otázky týkajúce sa Európskej Únie, ako napríklad „Zlepšuje EU kvalitu života jej občanov?“, „Mali by mať Európske krajiny prísnejšie kontroly hraníc?“ „Je v Európe príliš mnoho prisťahovalcov?“. Kto chcel, mohol na ne odpovedať. Algoritmus potom vyhľadal dvoch ľudí, ktorí na otázky odpovedali opačne a prepojil ich navzájom. S Nikom sa nám podarilo stretnúť.

Čítaj ďalej...

Zničiť krtka! Hodnotové konflikty v Strednej Európe V.

19.5.2019

Drobná nenápadná školáčka v kockovanej košeli, s copíkmi a pohľadom upreným do seba. Vystupuje na svetových fórach, sedí na zemi pred švédskym parlamentom a hovorí o Zemi ako našom dome v plameňoch. Svetoví lídri nie sú schopní pozrieť sa jej do očí. Ženy skrývajú slzy, muži odvracajú zrak. Greta Thunberg – zrejme budúca laureátka Nobelovej ceny svojím príkladom spustila zatiaľ pomalú, ale rastúcu vlnu protestov detí, ktoré už prišli aj na Slovensko. Otvorila tým hneď dva hodnotové konflikty, ktoré doteraz len ticho tleli prehlušené reklamami na blahobyt.

Čítaj ďalej...

OTVORENÉ KURZY

 • Radikalizácia a deradikalizácia – ako postupovať 17.9.2019 70 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  V posledných rokoch si nevieme dať rady s narastajúcimi prejavmi násilia a extrémizmu u mládeže, ale aj v dospelom veku. Chystáme programy prevencie a nie vždy plne rozumieme príčinám a skúsenostiam na Slovensku aj v iných krajinách. Hrozí nám na Slovensku nový typ antiliberálneho myslenia? Hrozí nárast násilia a rozmach paramilitárnych skupín? Čo proti tomu môžeme robiť?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • De-polarizácia: Ako premosťovať rozdelené komunity 18.9.2019 70 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  V hodnotovo rozdelených skupinách a komunitách sa nám väčšinou nedarí nachádzať konsenzus. Organizovať a viesť dialóg v skupinách, ktoré stoja proti sebe, je mimoriadne ťažké – technicky a v prekonávaní pocitov krívd, nepochopenia. Napriek tomu je to mimoriadne potrebné. Hlavné zameranie kurzu sú postupy zamerané na depolarizáciu a nachádzanie konsenzu.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako rozvíjať kreativitu 19.9.2019 70 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Máte pocit, že „po starom“ to už nejde? Skúste po novom! Potrebujete nové, originálne nápady, inovácie a odvahu? Viete, že tvorivosť nie je daná, vďaka špecifickým nástrojom ju možno kultivovať a stimulovať. Účastníci kurzu si v cvičeniach na základe príkladov z vlastných organizácií osvoja takéto nástroje a triky.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov I. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 3.-4.10.2019 200 € +

  Miroslava Žilinská
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Ak občas učíte dospelých a chcete lepšie používať participatívne metódy, potom je tento vzdelávací program určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si tréningové zručnosti. Naučíte sa využívať rôznorodé metódy tréningu, pracovať so skupinovou dynamikou, či zvládať náročné situácie v skupine. Vzdelávací program je akreditovaný.
  Zobraziť viac
 • Ako písať, aby nás čítali 8.-9.10.2019140 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova