• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Prečo bezdetnosť nie je odpoveďou na klimatickú zmenu

8.10.2019

 

Preľudnenie planéty, blížiace sa globálne konflikty o zdroje, kolaps civilizácie, ako ju poznáme – to sú len niektoré predpovede, ktoré môžu viesť k oprávnenému zamysleniu mladých ľudí nad otázkou, či je zodpovedné v tejto kríze privádzať na svet deti. Pokúsim sa odpovedať opierajúc sa o poznatky z filozofie, etiky, sociológie a štatistiky verejného zdravia. Moja odpoveď znie: Áno, je dobré a morálne mať v tejto dobe deti. A zároveň je to odpoveď veľmi osobná.  

Čítaj ďalej...

 

 

 

Pozvánka na seminár "polarizácia online/offline"

25.10.2019

V poslednej dobe často vidíme, že aj dobre mienené aktivity (verejné diskusie, kampane, sociálne intervencie) niekedy vyústia do kontraproduktívnych výsledkov a namiesto toho, aby prispeli k riešeniu problému, prehlbujú konflikty v spoločnosti. Online a offline svety sú tu v priamej interakcii, kde napríklad online diskusie môžu polarizovať miestne komunity, alebo miestne udalosti vyústia v celonárodné hádky v online. 

Spoločne s Mládežou ulice vás pozývame na 2 dňový tréningový seminár pre sociálnych pracovníkov, pracovníkov s mládežou, organizátorov verejných podujatí a diskusií ako aj ľudí zaujímajúcich sa o polarizáciu v online a offline prostredí. Predstavíme hlavné princípy polarizácie spoločnosti, dynamiku nenávistných prejavov v online a ich prejavy v offline, zameriame sa na možné intervencie pri práci s mládežou a verejnosťou a predstavíme si tiež nový nástroj na monitoring polarizácie v online priestore.

Pozvánka

 

 

 

O nežnej revolučnej poradni v Novembri 1989: Desať dní na Markušovej 2

13.11.2019

Na Markušovej (teraz Mariánskej) č. 2 bola kancelária Mestskej organizácie Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny (SZOPK) v Bratislave. V čase vypuknutia Novembra 1989 som v tejto kancelárii pracovala ako tajomníčka Mestského výboru SZOPK v Bratislave. Kancelária bola v zadnej časti dvora. Viedla do nej krátka tmavá chodba, na konci ktorej boli zamrežované dvere kancelárie. Na týchto dverách sa v čase po vydaní Bratislavy/nahlas objavila červenou farbou nastriekaná šibenica.

Čítaj ďalej...

OTVORENÉ KURZY

 • Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 5.-6.12.2019 200 € +

  Miroslava Žilinská
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých) nadväzuje na prvú časť tohto vzdelávacieho programu. Ak uvažujete nie len o samotných technikách a metodikách, ale zaujíma vás aj, ako sa dopracovať k dizajnu, k meraniu potrieb a napokon k hodnoteniu participatívnych postupov, potom je tento vzdelávací prorgam určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si plánovacie a evaluačné zručnosti v kontexte tréningov. Vzdelávací program je akreditovaný.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako písať, aby nás čítali 12.-13.2.2020140 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time manažment inak 6.3.202070 € +

  Miroslava Žilinská

  Trénerka kurzu

  Stali ste sa otrokom svojho kalendára, “to-do listov” s nekonečným zoznamom úloh? Možno sa v čase strácate, možno ste už skúšali do svojho organizovania vniesť rôzne metódy time manažmentu. A výsledok? Namiesto toho, aby ste spravili viac za menej času, robíte ešte viac za ešte viac času. Ako si teda zorganizovať čas a pri tom čas nestratiť?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov I. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 19.-20.3.2020 200 € +

  Miroslava Žilinská
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Ak občas učíte dospelých a chcete lepšie používať participatívne metódy, potom je tento vzdelávací program určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si tréningové zručnosti. Naučíte sa využívať rôznorodé metódy tréningu, pracovať so skupinovou dynamikou, či zvládať náročné situácie v skupine. Vzdelávací program je akreditovaný.
  Zobraziť viac
 • Prezentačné zručnosti: Vecne a pútavo 1.-2.4.2020130 € +

  Zuza Fialová

  Trénerka kurzu

  Kurz je určený všetkým tým, ktorí potrebujú zdokonaliť prezentovanie v odbornom kontexte. Môže byť vhodný pre výskumníkov alebo iných odborníkov, ktorí prezentujú výsledky svojej práce na odborných fórach, konferenciách, okrúhlych stoloch apod., ale aj pre pedagógov, ktorí chcú inovatívne realizovať svoje prednášky. Takisto sa venuje schopnosti prezentovať odborné témy laickému publiku, schopnosti zaujať účastníkov, prezentovaniu v časovom strese, zvládaniu trémy či problémových situácií počas prezentácie.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova