• 1
 • 2
 • 3
 • 4

VALUE-BASED CONFLICTS IN THE REGIONS BETWEEN THE ODER AND THE DANUBE

20.4.2018

Recently we have published the mapping study and good practices within the European Network for Non-Violence and Dialogue (ENND) project, which, as its title states, is mostly a networking and activist initiative aimed at linking successful initiatives mitigating conflicts and promoting dialogue in European societies. Accordingly, the present study is mapping the value conflicts in seven EU countries, focussing mostly on the possible actions of civil society actors to deal with these conflicts in a peaceful way. 

Read more...

 

 

 

Ignorancia, ktorú nevyperieš

Blog, 10.5.2018

Prečo by sme v hodnotení informácií, ktoré k nám prichádzajú z médií, internetu, či klebetnými kanálmi, nemali podliehať tomu, čo nám diktujú naše „staré“, evolúciou vyvinuté mechanizmy v emočnom hodnotení? Čo funguje vo veku radikálnej ignorancie?  

Čítaj ďalej...

Spustili sme podpisovanie Manifesta

 25.4.2018

 

I PLEDGE TO LISTEN TO PEOPLE BEFORE JUDGING THEM. Why should you join us? Each of us should peep out of our own social bubbles from time to time. Let´s have a look to our neigbour and see a nice person, not just a voter of opposite political party. Let´s talk to our family member who thinks differently than we do. Let´s admitt that by non-talking we just make conflicts bigger. 

Read more at https://ennd.eu/manifesto...

 

 

 

OTVORENÉ KURZY

 • Ako písať, aby nás čítali 20.-21.11.2018130 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 31.5.-1.6.2018 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Kurz je obsadený.

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 14.-15.6.2018 200 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých) nadväzuje na prvú časť tohto vzdelávacieho programu. Ak uvažujete nie len o samotných technikách a metodikách, ale zaujíma vás aj, ako sa dopracovať k dizajnu, k meraniu potrieb a napokon k hodnoteniu participatívnych postupov, potom je tento vzdelávací prorgam určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si plánovacie a evaluačné zručnosti v kontexte tréningov. Vzdelávací program je akreditovaný.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, ľuďmi) jeseň 2018 130 € +


  Marie Stracenská

  Trénerka kurzu

  Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania jeseň 2018140€ +


  Peter Guštafík 

  Tréner kurzu

   

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova