• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Dosť bolo time managementu

Blog, 16.8.2018

 

Nekonečné porady, nekonečné zoznamy úloh na jednej strane a na strane druhej, jasná konečnosť – deadline či pracovná doba. Time management nás väčšinou učí, resp. snaží sa naučiť, ako zvládnuť objem práce, ktorý máme v pracovnom čase, ktorý máme k dispozícii. Učí nás ako byť produktívni. Povedzme si však úprimne, darí sa mu to?

Čítaj ďalej... 

 

 

NOVINKY od PDCS

8.6.2018

Obrázok: Fox Studios via Vox

Zaujímate sa o vzdelávanie PDCS? O naše semináre, či vzdelávacie olovranty? Páčia sa Vám akcie ako Čítajme spolu alebo tohtoročná konferencia Face To Face? Aj my v PDCS sa snažíme, aby sme informácie posielali len tým, ktorí o ne majú skutočný záujem. Ak chcete byť súčasťou diania v PDCS, ponúkame Vám možnosť zasielania noviniek o akciách, ktoré pre Vás radi organizujeme. Ak máte záujem dostávať od nás novinky aj mailom (1 až 2 mesačne), môžete tak urobiť vyplnením formulára, v ktorom stačí označiť, aké informácie chcete dostávať. 

FORMULÁR

 

 

 

Ignorancia, ktorú nevyperieš

Blog, 10.5.2018

Prečo by sme v hodnotení informácií, ktoré k nám prichádzajú z médií, internetu, či klebetnými kanálmi, nemali podliehať tomu, čo nám diktujú naše „staré“, evolúciou vyvinuté mechanizmy v emočnom hodnotení? Čo funguje vo veku radikálnej ignorancie?  

Čítaj ďalej...

OTVORENÉ KURZY

 • Leadership 2.0 4.-5.10.2018 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Môže byť aj hĺbavý introvert s nevýrazným hlasom dobrým lídrom? Vyjasníme si, ako sa posledné roky mení predstava o ideálnom lídrovi - čo je tranzičné a transformačné vedenie  „followership“, transakčné a transformačné vedenie, v čom spočíva facilitatívny a situačný leadership? Čo funguje vo vedení ľudí z generácie X, generácie Y a generácie Z? Opíšeme dobré príklady efektívnej stratégie vo vedení ľudí.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Komunikácia v konflikte 11.-12.10.2018180 € +

  Dušan Ondrušek - senior tréner
  Juraj Havlík - junior tréner

  Tréneri kurzu

  Na kurze voľné 2 miesta. 

  Kurz je určený pre ľudí, ktorí sa ocitajú v náročných situáciách konfliktnej komunikácie na úrovni jednotlivcov alebo skupín, alebo potrebujú nadobudnúť zručnosti ako intervenovať vo fáze možnej eskalácie konfliktu.

  Prostredníctvom videí aj vlastnej praxe si ukážeme a vyskúšame ako komunikovať s agresorom a partnerom, ktorý sa snaží uplatňovať mocenskú prevahu; s psychopatmi a hraničnými osobnosťami, ktoré uplatňujú manipuláciu alebo emočné vydieranie; s ľuďmi, ktorých príliš zjednodušený pohľad na problémy opakovane vedie ich do sporov; s ľuďmi iného hodnotového sveta a životných štýlov, ktorých nepoznáme a nerozumieme si.  

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time manažment inak 16.10.201870 € +

  Miroslava Žilinská
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

   

  Stali ste sa otrokom svojho kalendára, “to-do listov” s nekonečným zoznamom úloh? Možno sa v čase strácate, možno ste už skúšali do svojho organizovania vniesť rôzne metódy time manažmentu. A výsledok? Namiesto toho, aby ste spravili viac za menej času, robíte ešte viac za ešte viac času. Ako si teda zorganizovať čas a pri tom čas nestratiť?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako rozvíjať kreativitu 8.-9.11.2018 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Máte pocit, že „po starom“ to už nejde? Skúste po novom! Potrebujete nové, originálne nápady, inovácie a odvahu? Viete, že tvorivosť nie je daná, vďaka špecifickým nástrojom ju možno kultivovať a stimulovať. Účastníci kurzu si v cvičeniach na základe príkladov z vlastných organizácií osvoja takéto nástroje a triky.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako sa brániť manipulácii a konšpiratívnemu mysleniu 17.4.2018 140 € +


  Dušan Ondrušek
  Marek Jurkovič

  Tréneri kurzu

  Ako rozpoznať manipuláciu v médiách a v každodennej komunikácii? Ako sa prejavuje konšpiračné myslenie (tzv. prejav lenivej mysle a osobnej neistoty)? V čom spočíva ich atraktivita - triviálny pohľad na svet v komplexnej a zahusťujúcej sa džungli informácií, ktoré je ťažko triediť a štruktúrovať. Na základe videí a prípadových štúdií z konšpiračných kampaní a na základe prehrávania rôznych manipulačných trikov sa naučíme rozoznávať, preventívne sa pripravovať na takéto situácie a brániť sa, keď sa v nich ocitneme.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova