Kurzy

Time manažment inak

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

70 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály

Objednať

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Kurz sa bude konať 17.10.2017.

Tradičné tréningy time managementu väčšinou bývajú zamerané dosť technokraticky: Ako urobiť ešte viac za ešte menej času? Ako vypátrať a odstrániť „zabíjače času“ ako zostavovať „to-do-listy“, ako zvládať dvojnásobok mailov a ako kontrolovať samého seba ešte viac? Ako odhaliť ktoré úlohy sú v schéme ABCD najdôležitejšie a najakútnejšie a ako sa donútiť k výkonu, výsledkom, efektivite? Nazdávame sa, že problém s prácou, časom a najmä osobnou spokojnosťou stojí aj inak.

Je to aj o radosti z práce a osobného rozvoja, o schopnosti nechať sa pohltiť tým, čo zbožňujeme, o nájdení zmyslu, o odmietaní lákavých príležitostí, na ktoré nestačíme, o rovnováhe a schopnosti viesť šťastný život. Náplň tohto kurzu sme preto postavili inak – netradične. Zhrnieme vyššie spomenuté odporúčania, ale cez diskusie, cvičenia a testy budeme venovať pozornosť týmto otázkam:

 • Kde máme zónu bezpečia a kde zónu objavovania? Sme schopní posúvať sa ďalej?
 • Ako dosahovať „pohltenie“ tým, čo robíme radi? Ako si zostaviť vlastný „flow mix“?
 • Ako reagovať na tlak ísť viacerými smermi? Čo v nás vyvoláva potreba multitaskingu?
 • Necháme sa kontrolovať zvonku alebo sa naučíme rozvíjať vnútornú motiváciu, radosť z vlastnej činnosti a autonómnosť?
 • Ako pestovať „pozitívny workoholizmus“ ale aj „pozitívnu lenivosť“? Ako prokrastinovať ku prospechu pracoviska a seba?

Starí Gréci mali miesto jedného slova „čas“ slová dve: chronos a kairos. Kým „chronos“ je odpoveďou na otázku: „Kedy sa stretneme?“, význam „kairos“ nájdeme vo vete: „Už je čas otrhať hrušky.“ Možno sa nemusíme snažiť priblížiť k efektívnym strojom, možno sa dá zamerať na momenty života, ktoré sa neopakujú. Ak  vás teda čas zaujima viac ako „kairos“, než ako „chronos“, príďte na tento kurz.

Kurz prebieha v PDCS, Štúrova 13, Bratislava. Kurz vedie skúsená dvojica lektorov – Dušan Ondrušek a Katka Pázmány. Obaja sú psychológovia s odlišnou, ale doplňujúcou sa generačnou skúsenosťou. Účastníci kurzu získajú certifikát, manuál k téme ako aj písomné materiály k cvičeniam a zoznam odporúčanej literatúry.

 

TRÉNERI KURZU

 • Katarína Pázmány

  Junior Trénerka

  tel.: +421 908 923 996
  LinkedIn Profile

 • Dušan Ondrušek

  Senior tréner, konzultant

  tel.: +421 2 5292 5016
  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  životopis: dusan_ondrusek_cv.pdf

  Životopis

  V roku 1991 ešte na Univerzite Komenského začal realizovať program prevencie a riešenia konfliktov, ktorý sa neskôr pretvoril do neziskovej organizácie PDCS, ktorú potom viedol a rozvíjal vyše 20 rokov. PDCS sa snaží kultivovať priestor pre dialóg, šíriť poznatky a zručnosti pre alternatívne spôsoby riešenia konfliktov, hlavne v oblasti komunitných a verejných konfliktov.
  Pôvodne pracoval ako psychológ, venoval sa poradenstvu a terapii, ľuďom ktorí potrebovali pomoc v životných ťažkostiach alebo cítili, že sa potrebujú rozvíjať na svojej životnej ceste. Venoval sa výskumu altruizmu a účinnosti rôznych typov tréningov. Od roku 1990 sa trénersky a konzultačne zameriava prevažne na oblasť organizačného rozvoja, alternatívnych spôsobov riešenia konfliktov, otázky rozvoja a nenásilnej komunikácie. Má bohaté medzinárodné skúsenosti s realizáciou programov zameraných na prevenciu a riešenie konfliktov a ako tréner a facilitátor doteraz viedol vyše 1200 tréningov v štyridsiatke krajín. Od roku 2012 sa presunul do pozície predsedu správnej rady PDCS a popri špeciálnych tréningoch sa vo väčšej miere sa venuje zahraničným programom, príprave nových procesových expertov (trénerov a konzultantov), analytickej a publikačnej činnosti. Ako externý lektor prednáša na viacerých univerzitách – v posledných rokoch hlavne na Univerzite Komenského, Ekonomickej univerzite v Bratislave, UUD v Plzni a VŠUP v Prahe, v minulosti tiež na European Peace University v Schleiningu a Donau University v Kremse.
  Je autorom a spoluautorom 11 kníh a mnohých odborných článkov publikovaných doma a v zahraničí napr. publikácie „Čítanka pre neziskové organizácie“, „Tréning? Tréning“, „Konflikt, zmierovanie, zmierovacie rady“, „Komunikácia v terénnej sociálnej práci“ a „Peacework“. Z ciest pravidelne publikuje „klebety“ o tom ako sa v rôznych krajinách transformujú konflikty a čo sa deje v stretoch odlišných kultúr, napríklad v knihách „S tekvicou priviazanou o nohu“ a „Sop-sum-sum“.