• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stav, trendy, potreby a možnosti rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku

 16.1.2017

Analytickú štúdiu Stav, trendy, potreby a možnosti rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku vypracovali tri neziskové organizácie Inštitút pre verejné otázky, Centrum pre filantropiu a PDCS v druhej polovici roka 2016 pre nadáciu Ekopolis. Štúdia skúma podmienky pre rozvoj občianskej spoločnosti a situáciu jej aktérov. Sleduje spoločensko-politické pomery na Slovensku v kontexte vývoja občianskej spoločnosti. Analyzuje verejnú mienku vo vzťahu k občianskej spoločnosti. 

Viac info....

 

Čakať na stôl v reštaurácii? Žiadať vyšší plat? Matematika vám pomôže sa rozhodnúť!

Blog, 11.1.2017

Upadáte pri slove „matematika“ do letargie? Začínate zívať? Alebo sa vám dokonca nepríjemne zovrie žalúdok? Celkom Vás chápem, stovky hodín matematiky na základnej a strednej škole môžu navodiť takéto reflexy. Ak ste nemali šťastie na vyučujúceho, matematika sa Vám spoza školskej lavice naozaj mohla zdať ako abstraktná disciplína, určená na mučenie mladých ľudí.

Viac info....  

Falošné prsia, filozofia blábolu i výzva k revolúcii.

11.1.2017

Svet internetových správ je obrovskou, nepreskúmanou krajinou. Táto krajina je plná krásnych miest, ale aj močiarov, nepreniknuteľných pralesov a priepastí. Ako rozoznať, ktoré správy na internete stoja za pozornosť, a nad ktorými je najlepšie mávnuť rukou? 

Viac info....

OTVORENÉ KURZY

 • Ako písať, aby nás čítali 7.-8.2.2017 130 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Gamifikácia - uplatňovanie herných princípov na zvýšenie motivácie 14.2.2017 60 € +


  Peter Guštafík

  Tréner kurzu

  Hrávate hry? Takmer určite áno, záleží len na tom, aké... Skúšate hravý prístup aj pri vážnych témach, či serióznej práci?
  Je to motivujúce a prináša to výsledky. Nielen jednotlivcom, ale aj organizáciám. 

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania 16.-17.2.2017 140€ +


  Dušan Ondrušek
  Peter Guštafík

  Tréneri kurzu

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretutí II. 23.-24.2.2017 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Potrebujete vo svojej práci pripravovať a viesť pracovné stretnutia, napr. projektového tímu, pracovné porady, workshopy či odborné konferencie? Druhá časť kurzu vám poskytne vedomosti potrebné na plánovanie a prípravu pre facilitovanie a moderovanie veľkých skupín.

   | Objednať

  Zobraziť viac
 • Hranice 7.-8.3.2017 130 € +

  Katarína Pázmány
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Hranice nám v rôznych oblastiach nášho života pomáhajú držať smer, pre ktorý sme sa rozhodli. Pri práci s hranicami pracujeme s vlastnou autenticitou, hodnotami a schopnosťou vymedziť sa. Kedže človek nie je osamelým ostrovom, ale funguje v spleti vzťahov, nejde len o to objaviť a vyjadriť seba na individuálnej úrovni, ale najmä o schopnosť preniesť túto skúsenosť a vyhraniť sa v neistých situáciach, či nevyrovnaných vzťahoch (osobne, pracovne, mocensky).

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova