• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Kolotoč zvaný Stres. Keď už naň máme lístky, aspoň si ho vychutnajme.

Blog, 18.10.2017

Foto zdroj: https://carousel-beach-inn.com

Trúbenie áut, upchatá diaľnica, vymknutý byt a pred vami šéf so zdvihnutým obočím, ktorý chladne konštatuje: „Meškáte.“
Partnerský rozchod, po ktorom kedysi spoločné veci symbolizujúce šťastné dni končia nahádzané v škatuliach, alebo sú prostým potvrdením toho, ako jednoducho je možné meniť takmer všetko v črepiny.
Dcéra či syn odrazu vymeškávajú vo vysnívanej škole, no za spoľahlivosť intervalov v akých búchajú dverami na svojej izbe a kričia, že im štandardne nerozumiete, by im mohol byť ihneď pridelený doktorát zo štatistiky.
Na telefóne vám zapípa sms s výplatou a ako rátate, tak rátate, neviete či zaplatíte všetky účty.

Čítaj ďalej...

 

Čo je in a čo out vo vzťahoch s CP-čkármi

Blog, 13.10.2017

Môj frajer je CP-čkár. Na tomto mieste by psychológ začal rozoberať, prečo sú vzťahy na diaľku nevýhodné. Má to však aj mnoho výhod. Za všetky aspoň dve: vidíte sa len, ak obaja naozaj chcete, čo je obojstranne fér a veľa sa nacestujete, čo je zase zábava. Ja napríklad za víkend precestujem aj 600 - 700 kilometrov. Vo svojom vzťahu “nadiaľku” som sa veľa naučila. Kam chodí a už nechodí regiojet, koľko môže meškať vlak, aby sa ešte dal stihnúť posledný prípoj, že najprázdnejšie cesty sú v sobotu podvečer, ale najmä, že Bratislava nie je pupok sveta. To bola pre rodenú Prešporáčku, ktorej mama, stará mama, omama a ešte aj jej mama boli “čistokrvné” staromešťanky, asi najťažšia lekcia.

Čítať viac...

PDCS hľadá finančnú manažérku/ finančného manažéra projektov

Ponuka práce, 16.10.2017

Zdroj foto: bigthink.com

Do dynamického a otvoreného tímu PDCS, o.z s množstvom plánov hľadáme novú posilu - finančnú manažérku/ finančného manažéra projektov na polovičný úväzok. Hľadáme človeka so skúsenosťou, ktorý chce skúsiť niečo nové, nebojí sa množstva práce, je pripravený neustále sa učiť, ktorý hodnotovo zapadne do tímu PDCS.

Celý inzerát...

 

OTVORENÉ KURZY

 • Ako písať, aby nás čítali 7.-8.11.2017130 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Gamifikácia - uplatňovanie herných princípov na zvýšenie motivácie 14.11.2017 60 € +


  Peter Guštafík

  Tréner kurzu

  Hrávate hry? Takmer určite áno, záleží len na tom, aké... Skúšate hravý prístup aj pri vážnych témach, či serióznej práci?
  Je to motivujúce a prináša to výsledky. Nielen jednotlivcom, ale aj organizáciám. 

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, ľuďmi) 28.-29.11.2017 130 € +


  Marie Stracenská

  Trénerka kurzu

  Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Práca so stresom a traumou 2.-3.12.2017 (NOVÝ víkendový kurz) 140 € +


  Lenka Zoey Juríčeková

  Trénerka kurzu

  Všetci sme už raz určite vyslovili vetu: “Som v strese!“ Väčšina už určite mala pocit, že stresu v práci, osobnom živote alebo aj stresu z neočakávaných náročných situácií sa hromadí priveľa. Niektorí sme sa dokonca mohli pristihnúť ako si hovoríme: “Tak toto už nezvládnem. Už nikdy nebude nič tak ako predtým.“ Ste jedným z ľudí popísaných vyššie? Alebo s tými, ktorí sú vystavení nadmernému stresu a udalostiam s traumatizujúcim potenciálom pracujete? Vediete tím a potrebujete, aby v ňom vládla duševná pohoda, napriek časom krízy? V kurze „Práca so záťažou, stresom a traumou“ sa naučíme, ako efektívne pracovať so stresom u seba, ale aj ako podporovať jeho zvládanie a odolnosť u iných.  

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Komunikácia v konflikte 30.11.-1.12.2017180 € +

  Juraj Havlík
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Kurz je určený pre ľudí, ktorí sa ocitajú v náročných situáciách konfliktnej komunikácie na úrovni jednotlivcov alebo skupín, alebo potrebujú nadobudnúť zručnosti ako intervenovať vo fáze možnej eskalácie konfliktu.

  Prostredníctvom videí aj vlastnej praxe si ukážeme a vyskúšame ako komunikovať s agresorom a partnerom, ktorý sa snaží uplatňovať mocenskú prevahu; s psychopatmi a hraničnými osobnosťami, ktoré uplatňujú manipuláciu alebo emočné vydieranie; s ľuďmi, ktorých príliš zjednodušený pohľad na problémy opakovane vedie ich do sporov; s ľuďmi iného hodnotového sveta a životných štýlov, ktorých nepoznáme a nerozumieme si.  

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova