• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Bráňme sa banalite! alebo Ako písať, aby sme sa z toho všetci nezbláznili.

Blog, 3.11.2017

Foto zdroj: gratisography.com

Ak chcete rýchly návod na čokoľvek, odíďte z tejto stránky. Myslím to vážne. Tu rýchle návody neposkytujeme. Učíme, ako sa pýtať, ako váhať, ako pomaličky vystavať argumenty, ako spochybňovať, ako nad vecami rozmýšľať, ako objavovať, ako diskutovať, preformulovať svoje stanoviská, opäť diskutovať, ako sa približovať k pravde dva kroky vpred a tri vzad... Neveríme v osvedčené, jednoduché a všeobecne platné postupy. Tých je plný internet a... nefungujú. Ani v písaní, ani v učení, ani v riešení konfliktov či v boji proti extrémizmu. 

Čítaj ďalej...

 

Oživme verejné priestory

1.12.2017

Foto: Zora Paulíniová

Prečítajte si záverečnú správu zo zapojenia verejnosti pri plánovaní skvalitnenia verejných priestorov v štvrti  Južné predmestie v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto. 

Správa v PDF...

Kolotoč zvaný Stres

Blog, 18.10.2017

 

Foto zdroj: https://carousel-beach-inn.com

Možno ste práve na porade svojho tímu a prezentujúc nápady pre ktoré ste prebdeli noci, vnímate namiesto nadšenia len demotivavané tváre svojich kolegov. Vo firme sa už mesiace nikto nemá k činu a vy máte pocit, že ste na každé rozhodnutie sám. A odrazu vôbec neviete, či ste sa náhodou neminuli povolaním. Máte pocit, že sa svet krúti naopak a že hlavnou podstatou kolotoča zvaného Stres je, že je nepredvídateľný.

Čítaj ďalej...

 

OTVORENÉ KURZY

 • Prezentačné zručnosti: Vecne a pútavo 6.-7.2.2018130 € +

  Zuza Fialová

  Trénerka kurzu

  Kurz je určený všetkým tým, ktorí potrebujú zdokonaliť prezentovanie v odbornom kontexte. Môže byť vhodný pre výskumníkov alebo iných odborníkov, ktorí prezentujú výsledky svojej práce na odborných fórach, konferenciách, okrúhlych stoloch apod., ale aj pre pedagógov, ktorí chcú inovatívne realizovať svoje prednášky. Takisto sa venuje schopnosti prezentovať odborné témy laickému publiku, schopnosti zaujať účastníkov, prezentovaniu v časovom strese, zvládaniu trémy či problémových situácií počas prezentácie.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 8.-9.2.2018 200 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých) nadväzuje na prvú časť tohto vzdelávacieho programu. Ak uvažujete nie len o samotných technikách a metodikách, ale zaujíma vás aj, ako sa dopracovať k dizajnu, k meraniu potrieb a napokon k hodnoteniu participatívnych postupov, potom je tento vzdelávací prorgam určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si plánovacie a evaluačné zručnosti v kontexte tréningov. Vzdelávací program je akreditovaný.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Keď samospráva komunikuje 21.2.201885 € +


  Nora Remiarova

  Nora Gubková

  Trénerky kurzu

  Informovanie a komunikácia nie je to isté, o to viac to platí v samospráve. Náš kurz je určený pre zamestnancov miestnych úradov, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou či médiami, prípadných kandidátov na volené funkcie v budúcoročných komunálnych voľbách, ale aj pre aktivistov z radov občanov.  

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 22.-23.2.2018 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania 13.-14.3.2018140€ +


  Peter Guštafík

   

   

   

  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova